Украина.doc

 

У Києві представили світові мистецькі шедеври

Аукціонний дім провів у Києві прес-конференцію і попередній показ, присвячені майбутнім торгам російського та українського живопису, які відбудуться в ЛондоніСеред шедеврів українського живопису були представлені - монументальне полотно прославленого українського мариніста Михайла Ткаченка «Зустріч Царя Миколи II і президента Французької республіки Армана Фаллера в Шербурі 31 липня 1909», створене в 1910 за замовленням царського дому. Особливу значимість даної роботи підтверджує ще й той факт , що роком пізніше , в знак цієї пам'ятної зустрічі , російський імператор подарував її президентові Фальеро. Це зробило картину справжнім символом дружби між двома країнами , про що згодом захоплено писала російська і французька преса.

У числі творів, привезених аукціонним домом MacDougall's в Київ, варто також виділити картину українського майстра Сергія Васильківського. Бездоганна, колоритна, тонка робота «Мисливці на відпочинку» довгі роки зберігалася в одній французькій колекції, що збиралася однією сім'єю протягом семидесяти років. Цілком ймовірно, на картині зображений сам автор в компанії живописця Івана Похитонова, з яким Сергій Васильківський подружився в Парижі.

 

В українській столиці також презентували «Автопортрет з півнем і куркою» Бориса Григор'єва, та натхненний, так званою, епохою вишневих садів з її ностальгією за зникаючим садибним життям - «Натюрморт з яблуками і чорною шаллю » Ігоря Грабаря.

Сенсацією стала поява на ринку ряду рідкісних робіт, які вперше за довгий час залишили приватні руки. Серед них - неймовірно витончений, створений під впливом стилістики європейського модернізму «Портрет незнайомки» Ісаака Бродського, чиї роботи цього періоду рідко можна побачити поза музейних зібрань.

 

Присутні також могли побачити унікальне полотно Леона Бакста «Купальщики на Лідо. Венеція», що зображує легендарного балетного танцівника Вацлава Ніжинського - єдина картина із серії п'яти робіт, що залишається в приватних руках; монументальне полотно «Спокуса Св. Ієроніма» пензля найвідомішого академічного живописця Генріха Семирадського, на початку XX століття належало польським магнатам і колекціонерам Шайблер; а також неймовірне енергетичне та колористично насичене філософсько-символістське полотно «Ангели» Леоніда Чупятова, найвизначнішого з послідовників школи Кузьми Петрова- Водкіна. Поява робіт цього художника на аукціоні - подія по-справжньому безпрецедентна, з огляду на те, що творча спадщина Леоніда Чупятова обмежується лише кількома десятками робіт, більшість з яких знаходяться в музеях.

 

Ольга ГОРОДНЯСоздан 28 ноя 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником