Украина.doc

Мистецтво, що зцілює душу

Проживши вже півтора року в умовах війни, країна вчиться адаптуватися не лише до нових обставин життя, а й шукає методи для полегшення участі і тих, хто захищав і тих, кого захищали, але вони все ж таки вимушені були переїхати у більш безпечні місця.Проживши вже півтора року в умовах війни, країна вчиться адаптуватися не лише до нових обставин життя, а й шукає методи для полегшення участі, тих, хто захищав, і, тих, кого захищали, але вони все ж таки вимушені були переїхати у більш безпечні місця. Мова йде про воїнів АТО та переселенців із Донбасу.Тому окрім уже звичайних методів соціалізації – лікування солдат та надання гуманітарної допомоги біженцям, знаходяться творчі люди та організатори, які за допомогою мистецтва лікують зранені душі, особливо важливо, коли до цього долучається ще й доброчинність.

Саме такий захід було проведено у Житомирі на Майдані Перемоги в рамках проекту «Традиції, що єднають». Не зважаючи на похмуру та дощову погоду, житомиряни та гості їхнього міста, мали змогу підвищити своє вміння у майстерні народних ремесел, переглянути виставку унікальних аутентичних костюмів, та спробувати удачу в  розіграші цінних призів від спонсорів заходу. На святі були представлені авторські роботи Ксенії Літвін-Панькіної та унікальна колекція жіночого одягу «Козачка» - бренд що створений відомою ірландською дизайнеркою українського походження Ганною Козак. У гості до житомирян завітав проект "Мистецькі експедицїї" з музичною програмою: всесвітньо відомою скрипалькою Мирославою Которович і камерним ансамблем «Артехата» та лауреатами національного фестивалю «Червона рута» Київським гуртом «ТаРута».

"Мистецькі експедиції" - унікальний на території України проект, який, подорожуючи, відкриває найцікавіші з історичної та культурної точки зору міста та селища нашої країни. Цей благодійний культурологічний проект існує вже рік. Організатори встигли продемонструвати на практиці, що Україна дуже багатогранна країна, де кожен куточок має свою історію, своїх великих діячів, свою неповторну культуру. Проект "Мистецькі експедиції" також ставить собі за мету відродити традиції спонсорства та меценацтва в культурі. За час існування проекту завдяки сприянню благодійників (представників місцевих громад, влади та підприємництва) вже декілька українських міст змогли познайомитись із творчими здобутками одне одного, та розширити кругозір не формального єднання між людьми та регіонами. Тож для сприяння наступним експедиціям і акціям організатори цього унікального проекту запрошують до співпраці меценатів, представників туристичних фірм, готелів, а також активістів різних мистецьких течій і бізнесменів.

Та найголовнішими учасникми заходу, безперечно, були вояки-житомиряни, які вже повернулися з фронту, і, ті, що там ще перебувають, адже акція була спрямована на підтримку психологічного розвантаження вояків, повернення воїнів до мирного життя. Свято було проведено, аби зібрати гроші і облаштувати два кабінети психологічної реабілітації для бійців славетної 95-ї аеромобільної бригади та їхніх родин.

- Після того, що хлопцям довелося пережити у зоні бойових дій, ми маємо допомогти їм повернутися до звичайного життя. Ми плануємо створити у Житомирі ще й соціальні служби, тісно співпрацюємо з цивільними психологами, з психологом військового шпиталю, щоб не тільки військовослужбовців адаптувати, але й сім'ї», - розповіла про плани офіцер-психолог 95-ї окремої аеромобільної бригади Олена Джемула.

Для відвідувачів акції влаштували виставку артефактів і фотографій, привезених волонтерами із зони АТО. Також усі охочі могли придбати і підписати листівку. Їх пообіцяв передати землякам-військовослужбовцям, які воюють у зоні АТО, фольк-рок гурт Тарута, який неодноразово бував у зоні військових дій. Посприяли у створенні цього свята житомирянам та учасникам "Мистецьких експедицій" голова Житомирської районної ради Тетяна Парфентієва та господиня "Львівської майстерні шоколаду" Людмила Зубко.

Такий проект однозначно потрібно продовжувати й іншим містам України, адже саме мистецтво єднає і зцілює душу!

 

Ольга ГородняОбновлен 22 сен 2015. Создан 21 сен 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником