Украина.doc

Долина - піонер з енергоефективності та заощадливості

31 грудня 2014 року, міський голова міста Долина Івано-Франківської області Володимир Гаразд поставив свій підпис під грантовою угодою з Європейською Комісією.В рамках цієї угоди протягом 2015-2018 років в місті буде реалізовуватись проект «Зменшення енергоспоживання та викидів СО2 в секторі багатоквартирних житлових будинків міста Долина». Право на реалізацію цього проекту Долинська міська рада виборола в конкурентній боротьбі на

конкурсному відборі оголошеному Європейським Союзом в рамках Програми «Регіональна програма сусідства - сталі урбаністичні демонстраційні проекти на сході» (СУДеП). Конкурс мав на меті підтримати міста в регіоні Східного Партнерства щодо практичного впровадження Планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР), які були напрацьовані цими містами в рамках виконання добровільних зобов’язань, передбачених Угодою Мерів.

Загальний бюджет проекту в місті Долина становить трохи більше 1 млн. євро. Окрім коштів Європейського Союзу (сума гранту становить 772,5 тис. євро), для його реалізації будуть мобілізовані фінансові ресурси міського бюджету, а також кошти мешканців міста. Виконавцями проекту є Долинська міська рада та місцеве комунальне підприємство «Управління комунального майна».

Реалізація проекту розпочалась 1 січня 2015 року та триватиме протягом 40 місяців – до 31 квітня 2018 року.

Як наголосив під час  підписання грантової угоди міський голова Долини Володимир Гаразд, цей проект є безпрецедентним успіхом для міста в контексті підсилення реалізації цілей та завдань муніципального ПДСЕР. Зокрема, завдяки підтримці Європейського Союзу місто має намір здійснити суттєвий прорив в реалізації заходів з термомодернізації в секторі багатоквартирних житлових будинків.

Як зазначає координатор проекту, заступник міського голови  Володимир  Смолій, в рамках реалізації проекту в 2015-2018 роках всього вдасться комплексно утеплити орієнтовно 14-16 пілотних будинків в місті Долина – до 20% всього фонду багатоквартирного житлового фонду. «Частка співфінансування з боку мешканців кожного з пілотних будинків планується в обсязі не менше 20%. Решту буде покрито за рахунок коштів Європейського Союзу та міського бюджету. Ми пропонуватимемо долинянам комплексне утеплення їхніх будинків сучасними матеріалами, з метою покращення їх енергоефективних характеристик. Процес відбору пілотних будинків буде базуватись на системному аналізі тепловтрат. На підставі проведеного аналізу та  обстеження всього житлового фонду силами власного комунального Центру енергетичного аудиту, знатимемо, які будинки першочергово потребують утеплення. Далі, на підставі діалогу з громадами кожного будинку, до кінця весни 2015 року сформуємо довгострокову програму термомодернізації, яку затвердимо і поступово втілюватимемо в життя. Очікуємо, що в кожному з утеплених будинків показник зменшення споживання газу для потреб опалення буде не менше 20%»,  – наголошує Володимир Смолій.

І, ось 3 березня за участю представників громадськості міста, голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, керівництва  й працівників профільних підрозділів та депутатів міської ради, представників обласної, районної ради, ключових експертів команди підтримки СУДеП, Асоціації «Енергоефективні міста України», представників засобів масової інформації в конференц-залі готелю «Нафтовик» відбулась стартова зустріч цього Проекту. Модерував її заступник міського голови Володимир Смолій.

До вітального слова були запрошені секретар Долинської міської ради Віктор Гошилик, начальник управління житлово-комунального господарства Департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації  Юрій Басараб, заступник голови  Долинської районної ради Іван Дирів, ключові експерти команди підтримки СУДеП Лешек Каспрович та Анатолій Копець, виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» Андрій Кирчів.

В рамках стартової зустрічі насамперед  ключовий експерт команди підтримки СУДеП Лешек Каспрович представив Європейську ініціативу «Угода мерів» та програму демонстраційних проектів СУДеП в містах України та державах Східного Партнерства.

Про досвід нашого міста у сфері сталого енергетичного розвитку розповів заступник міського голови Володимир Смолій.

Далі відбулось представлення Проекту «Зменшення енергоспоживання та викидів CO2 в секторі багатоквартирних житлових будинків міста Долина», яке провели його керівник, директор КП «Управління комунального майна» Петро Корбут та технічний директор Олександр Жовнір.

Ключовим заходом зустрічі стало підписання Меморандуму про співпрацю в рамках реалізації  проекту між КП «Управління комунального майна» та Долинською міською радою.

Завершили стартову зустріч конструктивна дискусія між учасниками, з обміном думками та детальним ознайомленням щодо подробиць реалізації Проекту у форматі запитань-відповідей.

 

Ольга ГородняСоздан 12 мар 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником